Przez ostatnie lata pieczołowicie dopracowywaliśmy nasz azyl, jakim jest królewska stajnia w Sanlucar de Barrameda, aby móc zaprosić Was do świata rodem z bajki Dinseya! To niesamowita okazja dla łowców przygód, jeźdźców pragnących szkolić się na najwyższym poziomie i jeźdźców amatorów, którzy marzą o przeżyciu prawdziwej przygody. Jednym słowem zapraszamy każdego, kto tak jak my ma w sercu pasję i zapał do pracy!

„Royal Stable of Blanka Satora Horse Show” to miejsce niezwykłe na mapie Andaluzji. Położona 5 km od brzegu Oceanu Atlantyckiego królewska stajnia, w której niegdyś trzymał swoje wierzchowce książę francuski, znajdująca się przy samym jego pałacu, to przestrzeń, w której marzenia przeplatają się z rzeczywistością, tak że nie sposób ich odróżnić. Pielęgnujemy tutaj nie tylko kunsztowną i elitarna pod wieloma względami Hiszpańską Szkołę Jazdy, ale także bridleless – jazdę bez ogłowia, czy też natural horsemanship – pracę z koniem w całkowitym połączeniu.

Już od wielu lat jeździ z całego świata przyjeżdżają na dni treningowe, aby szkolić swoje umiejętności na grzbietach wyszkolonych do poziomu Grand Prix ogierach andaluzyjskich. Te przepiękne stworzenia są całkowicie bezpieczne i dla młodych amatorów jeździectwa, jak i dla tych bardziej doświadczonych. Nauczysz się tutaj trudnych figur klasycznego ujeżdżenia, egzotycznych dla nas elementów HSJ (stęp hiszpański, jambett, czy levada), końskich sztuczek i zasad pracy z koniem w duchu myśli naturalnego jeździectwa.

Niezwykłą atrakcją dla uczestników Masterclass w Sanlucar de Barrameda są wycieczki wzdłuż brzegu Oceanu Atlantyckiego i tereny po andaluzyjskich okolicach. Unikatowa atmosfera, która temu towarzyszy nie ma sobie równych!

Podczas ekskluzywnych klinik jeździeckich uczestnicy mogą zakwaterować się w „Residence of Blanka Satora”, która znajduje się w samym sercu Jerez de la Frontera – miasta położonego zaledwie 20 min drogi autem od królewskich stajni. Miejscowość ta słynie z sherry (co w języku arabskim znaczy właśnie Jerez) i koni andaluzyjskich. W jego murach bowiem znajduje się elitarna szkoła sztuki jeździeckiej „Real Escuela Andaluza del Arte Ecuestre”, gdzie profesorowie tacy, jak Rafael Soto (srebrny medalista Olimpijski z roku 2004 – Ateny) szkolą konie i jeźdźców na najwyższym światowym poziomie. Co roku jeźdźcy z całego świata przybywają do Jerez, aby uczcić piękno konia andaluzyjskiego podczas Feria de Caballo – jedynego takiego święta, gdzie główne skrzypce gra sznyt i niezwykłość konia hiszpańskiego.  Ale nie samymi końmi człowiek żyje! Tor wyścigowy, który również się tutaj mieści powstał w 1986 roku i już rok później po raz pierwszy gościł mistrzostwa świata.

Rezydencja znajduje się w najbardziej tradycyjnej części miasta, która otoczona jest murami dającymi świadectwo na antyczność wspomnianego regionu. Istnieje bowiem powiedzenie, że prawdziwi Jerezanos pochodzą właśnie z tej części, zanim jeszcze miasto rozrosło się do sporych rozmiarów.

„Residence of Blanka Satora Horse Show” panuje artystyczna atmosfera, sprzyjająca kreatywnemu myśleniu. Na ścianach znajdują się dzieła artystek z Akademii Sztuk Pięknych, wnętrza urządzone są w stylu glamour w połączeniu z tradycyjnymi aspektami staro hiszpańskich domostw. Niezwykłości dodają 200 kg kryształowe żyrandole sprowadzane z pałacu w Sanlucar de Barrameda. Na 400 m2 znajduje się 6 sypialni, które łącznie składają się na 10 miejsc noclegowych. Kuchnia posiada pełne wyposażenie, a 3 łazienki zapewniają odpowiednia przestrzeń i brak kolejek podczas ekskluzywnego pobytu na hiszpańskich wakacjach. Dodatkowo na uczestników czeka salon na wspólne posiedzenia oraz 300 m2 strefa VIP na dachu rezydencji, gdzie urządzona została strefa relaksu. Uczestnicy Masterclass mogą sączyć drinki na wygodnych sofach, pod baldachimem chroniącym przed ciepłym hiszpańskim słońcem i obserwować żywiołowe życie na głównych ulicach Jerez de la Frontera.