Nie każdy może pojechać do Andaluzji i dostać się do najbardziej prestiżowej Fundación Real Escuela Andaluza del Arte Ecuestre w Jerez de la Frontera. Na szczęście nie trzeba tego zrobić, aby zasmakować prawdziwej hiszpańskiej szkoły jazdy. Wystarczy przyjechać do Wrocławia, gdzie swoją wiedzą i doświadczeniem dzielą się Blanka Satora, uczennica największych hiszpańskich mistrzów jeździectwa, i Escudero VII, andaluzyjski ogier przywieziony prosto z Hiszpanii, dla którego figury wyższej szkoły jazdy nie mają tajemnic.

Treningi hiszpańskiej szkoły jazdy to metodyka nauczania przekazywana z pokolenia na pokolenie od setek lat. Według tych metod uczono Blankę, która obecnie przekazuje wiedzę swoich hiszpańskich mentorów dalej, propagując ten piękny styl jazdy w Polsce. Jazdy są bardzo bezpieczne, z naciskiem na perfekcyjny, głęboki dosiad trenowany – tak jak w szkole jazdy w Jerez czy Wiedniu – przede wszystkim na lonży, dzięki czemu jeździec może w pełni skupić się na sobie i wyczuciu konia.

Trening na Escudero to niepowtarzalna okazja jazdy na doskonale wyszkolonym według zasad alta escuela wierzchowcu, który reaguje na najsubtelniejsze sygnały. Jest chętny do pracy, żywy i dynamiczny, a jednocześnie niezwykle posłuszny i cierpliwy, dlatego z powodzeniem jeżdżą na nim nawet dzieci. Chody boczne, piaffy i pasaże, jambette, stęp hiszpański, piruety i wiele innych zaawansowanych figur nie stanowią dla niego żadnego problemu, pod warunkiem że jeździec wie, jakich pomocy używać i potrafi stabilnie siedzieć w siodle. A o to zadba już wymagająca pani trener…

Informacje praktyczne

Adres

Treningi odbywają się we Wrocławiu na terenach Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych na Partynicach.

Więcej informacji oraz zapisy drogą e-mailową:

Zapisz się już dziś!