Kiedyś regularnie pokonywała ponad 3000 kilometrów na godzinny trening w Andaluzji, teraz zaprasza tam Was – Blanka Satora prowadzi indywidualne jazdy na najwybitniejszych iberyjskich wierzchowcach w królewskiej stajni w Sanlúcar de Barrameda!

To absolutnie unikatowa, niespotykana okazja, by doświadczyć jazdy w rytmie flamenco i poczuć oceaniczną bryzę we włosach, galopując na jednym ze zjawiskowych ogierów. By poznać techniki, metody pracy i największe sekrety mistrzów hiszpańskiej szkoły jazdy u samego źródła. By znaleźć się choć na chwilę w zupełnie innym świecie, krainie pełnej słońca, nieokiełznanej radości życia, artyzmu w każdym aspekcie codzienności, ekspresyjnych i zachwycających koni oraz ludzi pełnych autentycznej pasji. By przekuć teorię w porywającą praktykę, czując wierzchowca i jego ruch każdym centymetrem swojej skóry, i stopić się z nim w jedno chociaż na moment. By spełnić marzenie o jeździe w pełnej harmonii z doskonale ujeżdżonym, reagującym na najsubtelniejsze pomoce koniem w wyjątkowym miejscu i magicznej atmosferze…

Stajnia Finca el Maestre, „Kuźnia mistrzów”, to miejsce niezwykłe, tak jak miasto, w którym się znajduje. Andaluzyjskie Sanlúcar, położone nad samym oceanem, słynie z wytrawnego wina manzanilla i letnich wyścigów konnych na plaży. Leży ledwie 15 minut drogi od Jerez i prestiżowej Królewskiej Andaluzyjskiej Szkoły Jazdy – a jednak znacznie różni się jeździecką aurą. Jerez to stolica konia andaluzyjskiego i stylu alta escuela, ale to Sanlúcar słynie z awangardowego podejścia do jeździectwa – tutaj niemożliwe staje się możliwe, a wspaniałe wierzchowce zachwycają, tańcząc nawet bez siodła i ogłowia! To miejsce, w którym szkoda czasu na zbędne konwenanse, liczy się za to otwarta głowa, serdeczność i niekłamany zapał. Nie sposób oddać tego lokalnego kolorytu słowami – po prostu trzeba tu przyjechać, by zrozumieć.

Tłem królewskiej stajni jest fascynująca historia. Kompleks stworzył sam Aníbal González Álvarez-Ossorio, andaluzyjski Gaudí, czołowy architekt tego regionu – jednym z wielu jego wspaniałych dzieł jest monumentalny Plaza de España w Sewilli. Pałac służył jako letnia rezydencja francuskiego księcia Antoniego Orleańskiego, najmłodszego syna króla Francuzów Ludwika Filipa I. Królewski syn uwielbiał to miejsce tak samo jak swoją faworytę Carmen, której sprezentował całą posiadłość w niezwykle romantycznym geście.

Dzisiaj stajnia jest pełna najlepszych koni rozmaitych ras i typów, ale każdy z nich jest prawdziwą perłą, a raczej diamentem na różnym etapie szlifowania – bo właściciele wierzchowców z całego globu niemal stają na głowie, by umieścić je tutaj w mistrzowskim treningu. Tu właśnie stacjonują konie Blanki, która nieustannie rozwija się i trenuje pod okiem największych mistrzów. I tutaj, w historycznej stajni, Blanka prowadzi indywidualne kliniki w duchu hiszpańskiej szkoły jazdy, szczodrze dzieląc się wiedzą zdobywaną latami od najlepszych nauczycieli. Swoją determinacją i konsekwencją przetarła szlak dla wszystkich – nie trzeba już wyważać drzwi, wystarczy napisać i ustalić termin, a potem wyruszyć w niezapomnianą podróż pełną wyjątkowych wrażeń!

Informacje praktyczne

Adres

Kliniki odbywają się w przypałacowej stajni w Sanlúcar de Barrameda, 11540, Kadyks, Hiszpania

Najbliższe lotniska

Jerez de la Frontera (30 km), Sevilla (130 km), Malaga (230 km)

Język

Treningi są dostępne w języku angielskim, hiszpańskim i polskim

Dojazd

W Hiszpanii doskonale funkcjonuje sieć komunikacji, wypożyczalnie samochodów, a także BlaBlaCar, dojazd na miejsce nie stanowi więc żadnego problemu!

Więcej informacji oraz zapisy drogą e-mailową:

Zapisz się już dziś!