Prince

Prawdziwy książę, który swoje imię zawdzięcza temu, że wygląda niczym królewski ogier. Ma zaledwie trzy lata (ur. w 2015 roku), a już wywiera niezatarte wrażenie i wspaniale się zapowiada! Uwagę przyciąga już jego maść – izabelowata, unikatowa wśród koni Pura Raza Española – i wyjątkowo bujne, imponujące grzywa i ogon. Płynie w nim krew najlepszych koni z prestiżowej stadniny Yeguada Paco Marti, specjalizującej się w kolorowych andaluzach, a jego ojcem jest słynny Revoltoso XXIX. Sam Prince urodził się jednak w stajni znanego torreadora, dostał więc w prezencie geny najodważniejszych koni walczących na arenie. Jego wrodzona dzielność i lwie serce będą ogromnym atutem, zwłaszcza podczas pokazów, gdzie nie brakuje stresujących bodźców.

Jego wyjątkowo ekspresyjny ruch predestynuje go do wyższej szkoły jazdy. Ten koń ma w sobie naturalną chęć tańca, niebywałą łatwość ruchu w piaffie i pasażu, a co więcej – niespotykaną wręcz chęć do współpracy z człowiekiem! Cechuje go niezwykła lekkość ruchu, która przywodzi na myśl piórko, kolibra machającego skrzydełkami, baletmistrza… Patrząc na „tańczącego” Prince’a trudno uwierzyć, że waży pół tony! Ma smukłe nogi, które odbijają się od ziemi z łatwością piłeczki i nadają mu wyjątkowej gracji. Dodajmy przepiękną, mieniącą się złotem sierść, bajeczną grzywę i mamy prawdziwego rumaka księżniczki, wymarzoną chodzącą piękność.

Żaden inny z koni Blanki nie uczy się tak szybko jak on. Mogłoby się wydawać, że wręcz zgaduje życzenia człowieka, błyskawicznie przyswajając sobie nowe elementy i figury – zarówno w zakresie alta escuela, jak i końskich sztuczek. Niemal natychmiast nauczył się levady i siadania, które sprawiają wiele trudności innym wierzchowcom. On wykonuje nawet najtrudniejsze figury z lekkością i wdziękiem papużki.

Jeden z najbardziej ujeżdżonych koni. Jego umiejętności są zadziwiające! Wykonuje cały wachlarz końskich sztuczek: uśmiech, podnoszenie przedmiotów, siadanie, kładzenie się, ukłon na zgiętych jak i wyprostowanych nogach. Jeśli chodzi o Wyższą Szkołę to nie pozostaje w tyle! Potrafi przepiękny piaff, pasaż, stęp hiszpański jak i najtrudniejsze  elementy takie jak corveta, levada, posada.  Ponad to wspaniale radzi sobie z Doma Natura – jazdą naturalnie bez użycia ogłowia, ani siodła. To prawdziwy brylant!

Trzeba jednak mądrze z nim postępować, bo potrafi się „obrazić”, a nawet oburzyć, jeśli w jego mniemaniu zbyt mocno wyśrubujemy wymagania. Ten młody ogier wymaga dużej delikatności i wyczucia, by nie zabić jego naturalnego dążenia do wychodzenia naprzeciw oczekiwaniom człowieka. Z pewnością będzie o nim głośno!

pl_PLPolski
en_GBEnglish (UK) pl_PLPolski