Mago

Jeden z młodszych koni Blanki, urodzony na początku 2016 roku ogier Puro Sangue Lusitano, to syn sławnego na całym świecie Gotana, najlepszego konia w doma libertad (jazda naturalnie), którego talent można podziwiać podczas niezwykłych pokazów. Masywniejszy od swojego ojca Mago odziedziczył po nim najlepsze cechy.

Ten przepiękny kasztan o rzadko spotykanych, bardzo jasnych grzywie i ogonie przykuwa spojrzenia. Jest wyróżniony tak zwanym kciukiem Proroka, tajemniczym wgłębieniem, które uważa się za znak rozpoznawczy najwybitniejszych rumaków. To koń „z klasą” – wrażliwy na sygnały człowieka, szybko się uczy i jest nieprzeciętnie odważny. Przy tym wszystkim charakteryzuje się chispą, czyli wysokim poziomem ekspresji i tak zwanej elektryczności, żywo reaguje na nawet najdelikatniejsze muśnięcie.

Jako młody koń dopiero zaczyna trening jazdy naturalnie, przyswajając sobie podstawy pracy z ziemi. Przyjął już jeźdźca, co obyło się bez żadnych problemów – jak na swój wiek Mago jest niezwykle dojrzały i potrafi skupić się na pracy. Początki jego treningu wyglądają więc bardzo obiecująco. Czekamy z niecierpliwością, by się przekonać, co z niego wyrośnie… Czy dorówna