Escudero VII PRE

Siwy ogier Pura Raza Española, urodzony w 2003 roku w Hiszpanii. Pochodzi z linii koni andaluzyjskich występujących w spektaklach Fundación Real Escuela Andaluza del Arte Ecuestre. To koń, którego specjalnie dla Blanki wybrali profesorowie Królewskiej Andaluzyjskiej Szkoły Jazdy w Jerez. Escudero to prawdziwy caballo artista, wyróżniający się tym, co Hiszpanie nazywają „iskrą”.

To koń niezwykle wszechstronny. Jego cecha rozpoznawcza to wyrazisty, piękny ruch o dużej wyniosłości i wspaniały charakter. Wyższa szkoła jazdy w jego wykonaniu zapiera dech w piersiach. Tutaj może w pełni rozwinąć skrzydła. Łatwość pojmowania pomaga mu w opanowaniu najtrudniejszych elementów, dla innych koni niemożliwych do wykonania. Ponadto typowa dla koni PRE sylwetka z krótkim grzbietem pozwoliła mu na nauczenie się figur tak trudnych jak piruety, pasaż i piaff, które u koni tej rasy są bardzo bliskie ideału.

Escudero VII zawsze i wszędzie szuka pretekstu do uwolnienia drzemiącej w nim ekspresji, łączy w sobie gorący temperament oraz niespotykaną wręcz łagodność i posłuszeństwo. To koń, który jest w stanie otworzyć się przed człowiekiem i dążyć do współpracy z nim. Żadne wyzwania nie są mu straszne – regularnie bierze udział w pokazach, sesjach zdjęciowych, a nawet teledyskach (był prawdziwą gwiazdą w klipie Cleo „Zabiorę nas”), by następnego dnia podczas treningów wyrozumiale i cierpliwie wprowadzać nawet początkujących w tajniki jeździectwa.

Zobacz też Treningi na Escudero we Wrocławiu!

Escudero na planie teledysku Cleo


pl_PLPolski
en_GBEnglish (UK) pl_PLPolski