El Chocolate

Imponujący ogier Puro Sangue Lusitano (czystej krwi luzytańskiej) o niespotykanym umaszczeniu, które jest jego znakiem rozpoznawczym. To prawdziwy biały kruk – maści karej srebrnej, a więc ciemny niczym gorzka czekolada z jasną grzywą. El Chocolate urodził się w 2009 roku w Hiszpanii, gdzie cały czas pozostaje w intensywnym treningu.

 

Czekoladowego ogiera wyróżnia niezwykle silne umięśnienie, wygięta w łuk mocna szyja, szeroka klatka piersiowa, wyraźnie zarysowany kłąb, mocne nogi, a także niezwykle bujna grzywa i ogon. Chociaż jest nieco większy i cięższy niż konie PRE, nie ustępuje im, jeśli chodzi o jakość ruchu. Jego krok jest wyniosły, ma naturalną łatwość pracy w zebraniu, jest zwrotny i energiczny. Doskonale radzi sobie w alta escuela, wykonuje już niektóre figury wyższej szkoły jazdy, a ponadto szybko przyswaja sobie końskie sztuczki.

 

El Chocolate to jednak trudny orzech do zgryzienia ze względu na swoją wyjątkową inteligencję i dominujący charakter. Niewiele osób potrafi okiełznać jego wybuchowy temperament, dlatego decyzja o zakupie była bardzo trudna. Ostatecznie przeważyła jego prezencja, proporcjonalna budowa, giętkość, ekspresja i wybitny ruch. Ten koń to urodzona gwiazda! Nie musi nic robić, a przyciąga spojrzenia i nie pozwala o sobie zapomnieć. W dodatku ten hipnotyzujący wzrok… El Chocolate patrzy tak, jakby naprawdę nie miał nic do stracenia. Wobec takiego konia po prostu nie można przejść obojętnie.

pl_PLPolski
en_GBEnglish (UK) pl_PLPolski