ÁmbarÁmbar, czyli Bursztyn, ma tych samych rodziców co rok od niego starszy Zafiro i jest półbratem Turróna. Ojcem całej tej wspaniałej trójki jest Ivern, który przekazał swoim synom fenomenalny charakter i przepiękne umaszczenie perlino ze złotym połyskiem. Ámbar urodził się w 2015 roku i jest koniem czystej rasy hiszpańskiej (PRE). Pięknie zbudowany, chwyta za oko i połyskuje w słońcu niczym prawdziwy bursztyn.

Jednak największy jego atutem jest charakter i nieprawdopodobna wręcz chęć do współpracy z człowiekiem. Chociaż przyjechał do Sanlúcar jako zupełnie surowy czterolatek, w mgnieniu oka przyswaja nowe elementy – niezależnie od tego, czy chodzi o pracę w ręku, pod siodłem czy końskie sztuczki. W zaledwie jeden dzień nauczył się kłaść na zawołanie! Nic nie jest w stanie wytrącić go z równowagi. Porywy wiatru, szczekające psy, nowe otoczenie, inne konie nie robią na nim wrażenia, ponieważ jest zawsze w stu procentach skoncentrowany na pracy i stawianych przed nim wymaganiach.

Niezwykle czuły na pomoce, wrażliwy, a zarazem spokojny i zrównoważony. Nie ma w sobie ani grama agresji czy złośliwości, jest pozytywnie nastawiony i pełny zapału do pracy. Szkolenie takiego ogiera to ogromny przywilej – trzeba tylko dbać o to, by nie nadużyć jego ogromnego zaufania do człowieka i ambicji, by spełniać wymagania i pokazywać się zawsze z najlepszej strony.

pl_PLPolski
en_GBEnglish (UK) pl_PLPolski