Legendario LXV

Ten siwy ogier urodzony w 2012 roku został nazwany na cześć sławnego kubańskiego rumu, ale mamy nadzieję, że sam również stanie się legendarny! Ma ku temu wszelkie predyspozycje: wspaniałą barokową budowę (jest naprawdę ogromny – liczy ponad 170 cm wzrostu, co czyni go największym koniem z Temau BSHS), wrodzoną równowagę i zachwycający ruch oraz naturalny wdzięk, dzięki którym przyciąga spojrzenia.

Do stawki koni Blanki trafił przypadkiem z niezwykle prestiżowej i luksusowej stajni w El Puerto de Santa María, gdzie miał okazję posmakować tak zwanego wielkiego świata. Pędził tam przyjemne życie reproduktora, który poza kryciem najlepszych klaczy nie ma innych „obowiązków”.

W związku z tym, chociaż ten przepiękny, bajkowy ogier ma już 7 lat, kiedy trafił do Teamu BSHS umiał bardzo niewiele – w zasadzie zaczynał pracę w ręku i pod siodłem od zupełnych podstaw. Ostatnie miesiące spędził na intensywnej nauce, ale wcale nie czuł się poszkodowany! Wręcz przeciwnie, wykazywał ogromne zainteresowanie współpracą z człowiekiem i nabywaniem nowych umiejętności. Obecnie potrafi już naprawdę wiele z zakresu Hiszpańskiej Szkoły Jazdy jak i Końskich Sztuczek. Jego ulubioną jest siadanie. Czasami zdarza się, że sam z siebie siada na dłuższą chwile i obserwuje otoczenie.

Jego ogromnym atutem jest ruch: gdy obserwuje się go z boku, trudno nie pomyśleć, że ten koń po prostu płynie w powietrzu. Ma spokojny, pełen gracji i elegancji kłus, spektakularny zwłaszcza w wersji dodanej i wyciągniętej, a ponadto przepiękny galop. Jest więc wspaniałym materiałem na doskonałego konia ujeżdżeniowego i pokazowego.

Teraz uczy się od swojego kolegi z branży Escudero VII PRE jak być koniem profesorem i Showmanem w jednym! Stacjonuje we Wrocławiu.

pl_PLPolski
en_GBEnglish (UK) pl_PLPolski