Królewska Klinika Jeździecka z Juanem Jose Verdugo

Już od 2011 roku mamy mieli zaszczyt gościć światowej klasy trenera Juana Jose Verdugo z Królewskiej Wyższej Szkoły Jazdy „Fundacion Real Escuela Andaluza del Arte Ecuestre“ z Jerez de la Frontera w Polsce na cyklicznych klinikach jeździeckich w całej Polsce. Satysfakcjonujące, dwu lub trzydniowe szkolenie odbywa się raz lub dwa razy w roku i zorganizowaliśmy już 8 edycji.

Juan zajmuje się w Real Escuela (Królewska Szkoła Jazdy) szkoleniem ujeżdżeniowym koni Grand Prix ramię w ramię z medalistami olimpijskimi w kategorii ujeżdżenia. Doprowadził do tego poziomu dziesiątki koni a w jego stajni trenowani są przyszli adepci Królewskiej Szkoły. Jest to osoba która w magiczny sposób potrafi dotrzeć do KAŻDEGO konia, szuka indywidualnej drogi do porozumienia z koniem a rzeczy dla nas trudne są dla niego oczywiste. Oprócz wypracowanychprzez lata technik Juan ma instynkt i wyczucie którzy najlepsi jeźdźcy Hiszpanii mają we krwi. To czego nie da się nabyć, ale niestety trzeba się z tym urodzić, dlatego potrfi pokazać jakie ćwiczenia powinien wykonywać dany koń o konkretnym temperamencie i charakterze aby osiągnąć wysoki poziom. Juan zajmuje się również stylami jazdy tradycyjnymi dla Hiszpanii. Oprócz klasycznego ujeżdżenia spotyka się styl służący niegdyś do pracy z bydłem zwany „doma vaquera“ i “la garrocha”, do złudzenia przypominający western i od którego tak naprawę dzisiejszy western powstał ( hiszpańska wersja z typowym strojem i ubraniem), a także Alta Escuela zawierająca elementy Wyższej Szkoły Jazdy, oraz figury podnoszone takie jak lewada i posada, czy figury lotne takie jak balotada i kabriola. Juan jako profesor Królewskiej Szkoły przygotowuje konie i jeźdźców do zawodów i spektakli. Jako przedstawiciel Real Escuela – pioniera Hiszpańskiej Szkoły Jazdy na całym świecie określa standardy i wzorce tych styli.

Najbliższe szkolenie odbędzie się na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych, ul. Zwycięzka 2, 53-033 Wrocław Informacje o merytorycznym aspekcie szkolenia oraz szkoleniowcu: – Blanka Satora 660 38 77 84 Po potwierdzeniu rezerwacji, wpłata na konto Cennik: koszt udziału w szkoleniu z koniem 2000 zł (cena obejmuje 3 treningi z Juanem, boks dla konia na 3 dni oraz uczestnictwo w wykładzie), koszt udziału w szkoleniu jako słuchacz 300 zł.

[envira-gallery id="258"]