Ferrero Rocher

Kasztanowaty ogier po matce Castellana LX, która stanowi jeden z głównych filarów hodowli Blanka Satora Stud. Do “Royal Stables of Blanka Satora Horse Show” przyjechał jako młody, nic nie potrafiący jeszcze źrebak. Na naszych oczach obserwowaliśmy jak przeobraża się w gigantycznego mierzącego 1,72 m ogiera!

Ferrero Rocher jest niezwykły pod wieloma względami. Oprócz budzącego podziw wzrostu cechuje go mocno zbudowana sylwetka, cara carnera (charakterystyczny dla koni Pura Raza Espanola , odziedziczony po matce garbonosy profil głowy) osadzona na długiej, pięknej szyi, dobra równowaga, kadencja i symetria ruchu, co sprawia, że ogier ten przejawia naturalne predyspozycje do klasycznego ujeżdżenia. Dzięki pojętnej głowie, chęci do pracy i pokorze Ferrero czyni zaskakujące postępy! Potrafi już chody boczne, początek piaffu, pasażu oraz stępa hiszpańskiego. Jego mocną stroną jest zdecydowanie galop, dzięki czemu lotne zmiany nogi wychodzą mu lekko, płynnie i bez wysiłku. Ferrero świetnie się przy nich bawi! Początki piruetów także prezentują się obiecująco.

Jak na konia PRE przystało Fererro prezentuje andaluzyjski sznyt połączony z bajeczną, ujeżdżeniową gracją, dzięki czemu mamy nadzieję, że zrobi furorę na czworobokach. Jego płynny, taneczny krok nie ma sobie równych!

Nie jeden doświadczony koń mógłby uczyć się od wzorcowej postawy tego młodego ogiera! Nie tylko ze względu na płynność i harmonię ruchu, ale także ze względu na mentalność niemal dwa razy starszego konia! Jest całkowicie bezproblemowy podczas pracy na ujeżdżali i w terenie, a w stadzie jest bezkonfliktowy. To ulubiony koń kowali, którzy dbają o kopytka naszych czworonogów! Podaje wszystkie nogi bez najmniejszego problemu, jest zawsze bardzo grzeczny i cierpliwy. Ferrero wprost uwielbia końskie sztuczki. Potrafi już kłaść się i klękać, a to dopiero początek jego edukacyjnej drogi!

Ferrero Rocher jest jak bombonierka pełna pysznych czekoladek: każdego dnia pozwala odkrywać się na nowo, pozytywnie nas przy tym zaskakując. To z pewnością jeden taki koń na milion!

pl_PLPolski
en_GBEnglish (UK) pl_PLPolski