Lagun

Ogromny, mierzący 180 cm ogier Pura Raza Espanola o siwym umaszczeniu to następca naszego drogiego Escudero VII PRE. W jego żyłach płynie błękitna krew, co widać w sposobie w jakim się porusza i w jego niesamowitym charakterze. Lagun może pochwalić się nietuzinkowym pochodzeniem: jego pradziadkiem jest słynny ogier Yaco II – wielokrotny champion Hiszpanii, który nadał nurt historii sławnym ogierom hiszpańskim. To właśnie od Yaco II pochodzą tak znane ogiery jak Gavilan XIXX, wielokrotnie nagradzany podczas SICAB.

Laguna cechuje niezwykły spokój, opanowanie i jednocześnie chęć zadowolenia człowieka. Nie tylko dzięki swojemu wzrostowi robi piorunujące wrażenie. Budowa ciała Laguna jest bardzo barokowa, ma dużą, szlachetną głowę, szeroką, dobrze osadzoną szyję, mocny zad i nogi.

Kiedy pierwszy raz zobaczyłam Laguna wiedziałam, że dołączy on do teamu Blanka Satora Horse Show. Wspaniale się z nim pracuje zarówno z siodła, jak i z ziemi. Ma łagodne usposobienie, jest uważny i z chęcią wykonuje wszystkie zadania. Nie mogę się już doczekać, kiedy będę mogła zaprezentować cały wachlarz jego możliwości.

en_GBEnglish (UK)
pl_PLPolski en_GBEnglish (UK)