Caramelo

Młody ogier cruzado o pięknej kasztanowatej maści z białą odmianą na głowie to jedyny członek stada Blanka Satora Stud, w którego żyłach płynie krew arabska. W Hiszpanii konie tego typu wykorzystywane są do bardzo trudnej i wymagającej dyscypliny – Doma Vaquera, która jest matką westernu.

Caramelo to syn wielokrotnego championa Abha Otman i zarazem wnuk wielokrotnego mistrza świata ogiera Khidar. Matką jest piękna klacz Castellana, będąca jednym z głównych filarów Blanka Satora Stud. W żyłach Caramelo płynie niebieska krew naznaczona przez jego ponadprzeciętnych przodków.

Jego filigranowe ciało wieńczą mocne kopyta i typowo wyprofilowana, delikatna głowa, osadzona na pięknej szyi, co jest cechą charakterystyczną koni hiszpańskich zmieszanych z końmi czystej krwi arabskiej. Caramelo odziedziczył po ojcu wybitne zdolności ruchowe, dobrze zbudowane, proporcjonalne ciało i wspaniały charakter do pracy. Jest jeszcze bardzo młody, a już nie można odmówić mu dobrej równowagi i symetrii ruchu. W jego charakterze można zauważyć śmiałość, ale nie nachalność. Nie boi się człowieka, ani towarzyszących mu psów, chętnie szuka kontaktu z nim i widocznie chce stać się częścią stada, co jest bardzo pożądaną cechą, dającą wiele możliwości podczas procesu szkoleniowego.

Caramelo zadziwi wszystkich, a na razie rozkoszuje się jeszcze swoim niemal dziecięcym czasem przeznaczonym na prawidłowy wzrost i naukę podstawowych zachowań podczas oporządzania.

pl_PLPolski
en_GBEnglish (UK) pl_PLPolski